Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Punktualny i rzetelny. Dziekuje

3 pokoje

Klient: Marek K.
,
Trasa: Frankfurt nad Menem - Warszawa

wszystko OK można polecić tego dostawcę ! pozdrawiam Rafał

szafa

Klient: Tadeusz C.
,
Trasa: Wręcza - Goleniów

Wszystko ok szybki kontakt szybka dostawa przewoźnik godny polecenia polecam

Plyta 4 mm

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Brzoza - Żukowo

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest też podanie wagi a także dokładne opisanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można też zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające można używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także szacowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest też podanie wagi a także dokładne opisanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można też zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające można używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także szacowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Bukareszt już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt