Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kontakt wspaniała obsługa piesek dotarł w komfortowych warunkach polecam serdecznie przewoźnika i dodam że dotarł sporo przed umówionym czasem

Pies

Polecam, bardzo miły przewoźnik, dbający o zwierzęta; Osoba godna zaufania

Kotek

Wszystko super :) serdecznie polecamy i zapraszamy ponownie:)

Kot

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Burgos już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt