Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo idealna obsługa klienta gorąco polecam. Przemily przewoźnik.

Chart whippet

,
Trasa: Mroczki Małe - Warszawa

Kontakt super, bardzo dobrze zadbany piesek w trakcie podróży, nie odczuł wcale odległości Polecam serdecznie !

Jeden szczeniak 5 mies american bully

,
Trasa: Koło - Rotterdam

Polecam

kot

,
Trasa: Bedford - Gorzów Wielkopolski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Calatayud już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt