Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Ekspresowe zlecenie, przewoźnik z nowym autem, co ważne transportował tylko zwierzęta. Duży plus!

Pies rasy akita

Bardzo miły i uczciwy kierowca :)

Kot

Polecam Pana Daniela. Transport przebiegł według ustaleń. Niestety nie udało się nawiązać kontaktu telefonicznego ale wszystko poszło sprawnie.

Pyton

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Ważne jest również podanie wagi oraz szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację i szacowany okres trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym i delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie detale dotyczące zlecenia. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Ważne jest również podanie wagi oraz szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację i szacowany okres trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym i delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie detale dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Cancún już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt