Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Rewelacja, ekspresowo, wg. ustaleń, punktualnie, informowanie o trasie i godz. dostarczenia na bieżąco, Pan Arkadiusz konkretny, uprzejmy, pomocny, taki powinien być przewoźnik, a do tego uśmiechnięty i życzliwy, szczerze polecam.

Szafa kolonialna 195 wysoka, 1 metr szeroka

,
Trasa: Przysucha - Grudziądz

Nie mam zadnych zastrzezen do uslugi transportu. Chcialbym aby kazde zlecenie przebiegalo w ten sposob. Bardzo dobry kontaklt, wysoka kultura osobista, wszystko zgodnie z ustaleniami. Szczerze polecam.

Wykladzina z samochodu osobowego

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Zawodzie - Warszawa

Świetna, profesjonalna obsługa. Błyskawiczny transport.

jedno rozłożone łóżko 1.65 m na 2,05 m bez materaca

,
Trasa: Gdańsk - Gdańsk

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia a także przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia a także przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Cartagena już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt