Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło wzorowo. Rewelacyjny kontakt z przewoźnikiem. Polecam pod każdym względem !

1x Kot Maine Coon

Klient: Magda J.
,
Trasa: Nowa Sól - Stuhr

Dziękuję! Kontakt bardzo dobry, punktualny, szybki, uprzejmy, bezproblemowy. Polecam.

Szczeniak Buldog Francuski

Klient: Łukasz D.
,
Trasa: Warszawa - Dobrzewino

Polecam. Bardzo miła obsługa , piesek dojechał szczęśliwie.

1 buldog francuski

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Kamieniec Ząbkowicki - Kamnica

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Chipiona już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt