Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt z kierowcą, dojazd na czas. Zleciłam transport pieska i psiak dotarł bezpiecznie. W trakcie transportu kierowca informował mnie o tym czy z pieskiem wszystko ok. Bardzo polecam!

Mały piesek rasy Shih Tzu (5 miesięczny)

,
Trasa: Poznań - Paris

Perfekcyjna obsługa pełne zaufanie komunikacja rewelacyjna byle więcej takich osób. Panie Jakubie dziękuję

Szczeniak

Klient: Jakub Ł.
,
Trasa: Solarnia - Wieliczka

Wszystko ok. Polecam Pana!

Gołębie

,
Trasa: Kraków - Mińsk Mazowiecki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest też podanie wagi i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz także zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest też podanie wagi i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz także zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Chojnice już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt