Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

polecam!

2 yorki

Klient: Paweł P.
,
Trasa: Warszawa - Dąbrowa Górnicza

Szybko, sprawnie, konkretnie.

1 piesek do 20 kg

Klient: Jakub Ł.
,
Trasa: Siewierz - Sosnowiec

Wszystko załatwione sprawnie i bez zastrzeżeń

Buldog francuski- szczeniak

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Skarszewy - Szczecin

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również podanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także przewidywany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również podanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także przewidywany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Ciampino już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt