Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pelen profesjonalizm! Firma godna polecenia! Mila obsluga, super kontakt, wszystko na czas. Polecam!

2 szczeniaki bulldog francuski

Klient: Daria S.
,
Trasa: Kraków - Smołdzino

Nie skorzystałem ponieważ jestem chory

bordel colin

Klient: Robert R.
,
Trasa: Bydgoszcz - Mannheim

Bardzo dobry kontakt, wszystko zgodnie z ustaleniami. Polecam !!

1 Golden Retriever

,
Trasa: Częstochowa - Drezno

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest też podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz też koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest też podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz też koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt County Dublin już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt