Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pan Hubert to cudowny człowiek z pasją Mega odpowiedzialny miły kulturalny punktualny uczynny przesympatyczny Wlasciwa osoba na właściwym miejscu Cały czas był ze mną w kontakcie telefonicznym Gorąco Go polecam !

Szczeniak owczarka szkockiego collie

Klient: Hubert K.
,
Trasa: Krzczonów - Nieporęt

Wszystko przebiegło szybko i wzorowo. Polecam

1 pies rasa Tosa inu

,
Trasa: Jiczyn - Radomsko

Wszystko poszło dobrze... Pan Przemek się naprawdę spisał na medal... Gorąco pozdrawiamy i Pana polecamy.

Piec piesków rasy york i jeden cavalier king charles spaniel

,
Trasa: Augustów - Wörrstadt

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można również koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można również koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Cox już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt