Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam szybko i bezpiecznie

1 szczeniak

,
Trasa: Kostrzyn nad Odrą - Łódź

Badzo dziękujemy, pełen profesjonalizm przy transporcie naszych piesków, Polecam wybór tego przewoźnika , Wszystko na plus Jeszcze raz dziękuję.

1x labrador ,1x mieszaniec

Klient: Szymon K.
,
Trasa: Gliwice - Calpe

Bardzo polecam przewoźnika, Piesek szczęśliwie dotarł do domu. (Francia bulldog)

Francia buldog

Klient: Marek I.
,
Trasa: Kraków - Kecskemet

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Dallas już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt