Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pan Łukasz zasługuje na słowa uznania! Psy dojechały całe, zdrowe i bardzo zadbane !!! Kontakt z Panem Łukaszem w trakcie transportu, bez zarzutu! Polecam i zdecydowanie będę korzystać z transportu.

2 mopsy 1 buldog francuski

Klient: Łukasz P.
,
Trasa: Gdynia - Torrevieja

Bardzo szybko, profesjonalnie, punktualnie. Polecam

Mały pies

,
Trasa: Ryga - Białystok

Idealny przewoźnik polecam każdemu

1 kot

,
Trasa: Bielawa - Nowy Sącz

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest też podanie wagi i dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające można używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym i delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest też podanie wagi i dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające można używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym i delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Denver już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt