Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Miły i kompetentny przewoźnik.

2 stapelbare Korbstühle

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Unna - Orzech

Najlepszy kierowca. Polecam!

Fiat 500

Klient: Henryk B.
,
Trasa: Linz - Poznań

Polecam. Wszystko na czas. Warto skorzystać.

Dwa zestawy ze zdjęcia

,
Trasa: Czersk - Bergatreute

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest również podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można też pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest również podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można też pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Drogheda już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt