Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt, wszystko zgodnie z ustaleniami. Polecam !!

1 Golden Retriever

,
Trasa: Częstochowa - Drezno

Wszystko załatwione sprawnie i bez zastrzeżeń

Buldog francuski- szczeniak

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Skarszewy - Szczecin

Nie skorzystałem ponieważ jestem chory

bordel colin

Klient: Robert R.
,
Trasa: Bydgoszcz - Mannheim

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość pupili, które mają być transportowane. Ważne jest również podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można też koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające należy używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość pupili, które mają być transportowane. Ważne jest również podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można też koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające należy używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Duisburg już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt