Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko poszło doskonale. Pełen profesjonalizm na każdym kroku. Polecam przewoźnika.

2-pokojowe mieszkanie

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Helsinki - Kraków

Przewoznik godny polecenia dostawa szybciej niz umowione bylo dodatkowo komunikacka perfekcyjna. POLECAM

6 par drzwi w oscierznicami

,
Trasa: Słupsk - Leicester

Rewelacyjna usługa. Transport dużych drzwi z drugiego końca Polski przebiegł bez najmniejszych problemów. Do tego miły kontakt. Bardzo polecam!

Drzwi czteroskrzydłowe.

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Bydgoszcz - Kraków

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest również podanie ciężaru i dokładne opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także estymowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest również podanie ciężaru i dokładne opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także estymowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Ede już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt