Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok. Polecam

trzy samochody osobowe

Klient: Jacek O.
,
Trasa: Łódź - Bruksela

Wszystko ok. Polecam

toyota

Klient: Mariusz J.
,
Trasa: Warszawa - Bruksela

Wszystko ok. Polecam

3 auta osobowe

,
Trasa: Katowice - Bruksela

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać konkretne papiery. Musi też przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszystkie detale dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać konkretne papiery. Musi też przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszystkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Edinburgh Waverley już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt