Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko bylo w porzadku.Dziekuje za dowiezienie mnie razem z kotem i moimi rzeczami w szybki i przyjemny sposob.Polecam!!!

1 kot

,
Trasa: Kilkenny - Perth

Wszystko sprawie i dużo przed czasem. Polecam wszystkim współpracę z tym Panem!

1 szczeniak

,
Trasa: Smogóry - Duisburg

Sofia zadowolona, my też. Polecam! Wzorowy przewoźnik.

grudzień lub styczeń, transport pieska ze schroniska do nowej rodziny

Klient: Dariusz K.
,
Trasa: Rudnik - Växjö

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest też podanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest też podanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Edynburg już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt