Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Łatwy i miły kontakt. Profesjonalny transport. My i pies zadowoleni ! Polecamy z całego serca ;) będziemy polecać na pewno innym :)

Szczeniak owczarek australijski

Klient: Michał K.
,
Trasa: Opole - Monachium

Jestem bardzo zadowolona. Profesjonalne podejście do klienta. Wspaniała opieka nad moim pieskiem. Polecam w 100 procentach.

Nova scotia duck toiler retriever

,
Trasa: Żywiec - Dublin

Super szybko. Dobry kontak. Serdecznie polecam.

2 haski

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Warszawa - Barcelona

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie wagi a także dokładne opisanie pupila. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można też koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację i przewidywany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie wagi a także dokładne opisanie pupila. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można też koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację i przewidywany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Eivissa już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt