Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Mój Husky przejechał 3 tys.km z Panem Andrzejem.Od początku czuć było dobrą energię , pies był spokojny a ja czułam ,że jest w dobrych rękach .Co kilka h wychodził na spacer i dostawałam zdjęcia .Punktualnie i PROFESJONALNIE z uśmiechem i dobrym słowem❤❤

Husky

Klient: Andrzej S.
,
Trasa: Gdańsk - Palermo

Szczerze polecam z całego serduszka, profesjonalny i stały kontakt z kierowcą. Piesek dowieziony od drzwi do drzwi, super, polecam serdecznie

Mały piesek

Klient: Adrian M.
,
Trasa: Brzyska - Gdańsk

Transport jak najbardziej na duży plus. Kierowca solidny - dokładny. A co najważniejsze punktualny. Przewiózł bezpiecznie Naszego kociaka, w trakcie transportu wysłał Nam również zdjęcia oraz informował na bieżąco. Cena bardzo dobra. Polecamy

Kot w transporterze

Klient: Marek C.
,
Trasa: Rzeszów - Jastrzębie-Zdrój

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać przewiezione. Ważne jest również podanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można też zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację oraz szacowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać przewiezione. Ważne jest również podanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można też zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację oraz szacowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Estepona już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt