Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kontakt ..piesek dotarł szczęśliwy ...pozdrawiam serdecznie

Szczeniak Akita

,
Trasa: Suwałki - Łódź

Wszystko w najlepszym porządku, pies dotarł szczęśliwie do nowego domu! Dziękujemy

pies

,
Trasa: Słupia - Berlin

Pan Artur, bardzo profesjonalna osoba i przyjazna. Servis na najwyższym poziomie. Można się kontaktować przez telefon na bieżąco w trakcie transportu. Wspaniała firma, wiele lat doświadczenia, a jak wiadomo "Praktyka czyni Mistrza" serdecznie polecam! )

szczeniak

Klient: Artur W.
,
Trasa: Jawor - Waterford

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie detale dotyczące transportu. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Fuengirola już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt