Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem bardzo zadowolona. Kierowca był punktualnie i pomógł w załadunku. Wszystko dojechało w idealnym stanie. Polecam.

1pokojowe mieszkanie

Klient: Mateusz P.
,
Trasa: Ratingen - Ryn

Polecam, solidny przewoźnik.

Dwa samochody: Peugeot 2008, Citroen c4

Klient: Marcin B.
,
Trasa: Boissy-Fresnoy - Limanowa

Polecam i są z usług skorzystam w przyszłości.

1 paleta 700 kg kraj

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Kunów - Żeliszew Duży

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę pupili, które mają być transportowane. Ważne jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to ok. 50 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę pupili, które mają być transportowane. Ważne jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to ok. 50 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Galapagar już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt