Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko jak należy! Szczerze polecam...

Zderzaki

,
Trasa: Koszwały - Oława

Super kontakt, zgodnie z ustaleniami, serdecznie polecam!

4 koła 17 cali do osobówki (alufelgi+opony)

,
Trasa: Legnica - Chorzów

Zgodnie z ustaleniami, dobry kontakt, szczerze polecam.

Ford Sierra

,
Trasa: Chorzów - Warkały

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz też zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz też zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Galashiels już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt