Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt. Wszystko w jak najlepszym porzadku. Polecam

Szczeniak bullterrier

,
Trasa: Wejherowo - Craigavon

Bardzo polecam Pana Przemka. Żółw dotarł szybciej nie myslalam,świetne warunki. Polecam przewoznika

Żółw wodno lądowy

,
Trasa: Wrocław - Buncrana

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Gliwice już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt