Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo konkretny kontakt. Człowiek punktualny i rzeczowy. Tylko z takimi ludźmi transport odbywa się spokojnie i bezproblemowo. Nasz kontakt dotyczył przewozu psa. Zwierze dojechało spokojne, niezestresowane, najedzone i zadbane. Dziękuję!

1 gryfonik belgijski

Klient: Marek I.
,
Trasa: Mińsk - Łódź

Bardzo pozytywny Pan, który zaopiekował się przesyłką fachowo, zgodnie z umową dostarczył szybko na miejsce. Bardzo kontaktowy i elastyczny jeżeli chodzi o miejsce odbioru. Szczerze polecam!

Kurczęta dobrze zabezpieczone w kartonie 50x30x30

Klient: Mariusz W.
,
Trasa: Racibórz - Skierniewice

Transport przebiegł tak, jak był zaplanowany. Świetny kontakt ze spedytorem, jak i kierowcą. Niska cena, terminowość. Bardzo polecam, zwłaszcza do transportu zwierząt.

Kot w transporterze + wyprawka

,
Trasa: Wrocław - Gdańsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi i dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające można stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację i przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi i dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające można stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację i przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Goslar już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt