Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pelen profesjonalizm! Firma godna polecenia! Mila obsluga, super kontakt, wszystko na czas. Polecam!

2 szczeniaki bulldog francuski

Klient: Daria S.
,
Trasa: Kraków - Smołdzino

Pomimo trudnej sytuacji z powodu epidemii, wszystko przebiegło, jak w najlepszych czasach. Szczeniak dojechał zadowolony, bez stresu,nakarmiony, czyściutki. Kontakt bardzo dobry. Wszystko punktualnie. Pełna informacja. Moja ocena to SUPER.

Szczeniak Buldog Francuski

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budapeszt - Warszawa

Pan Hubert to cudowny człowiek z pasją Mega odpowiedzialny miły kulturalny punktualny uczynny przesympatyczny Wlasciwa osoba na właściwym miejscu Cały czas był ze mną w kontakcie telefonicznym Gorąco Go polecam !

Szczeniak owczarka szkockiego collie

Klient: Hubert K.
,
Trasa: Krzczonów - Nieporęt

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest też podanie wagi oraz szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację a także estymowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest też podanie wagi oraz szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację a także estymowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Goteborg już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt