Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam przewoznika Piesek był w bardzo dobrym nastroju

2 male yorki

Klient: Rafał P.
,
Trasa: Wąwolnica - Yeovil

Bardzo profesjonalne przygotowanie i wykonane zlecenie.

szpic niemiecki

Klient: Marek I.
,
Trasa: Bedoń Przykościelny - Bogumin

Polecam!!!

Mały kot

Klient: Dawid R.
,
Trasa: Tłukawy - Ostrów Wielkopolski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi a także dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne papiery. Musi też przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można także koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi a także dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne papiery. Musi też przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można także koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Grenada już od 200 zł!

Zleć transport zwierząt