Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kontakt. Wszystko o czasie i fachowo. Polecam!

1 paleta z pralka i suszarka

,
Trasa: Brechin - Łebień

Wszystko szybko i sprawnie. Polecam.

1 paleta do Wrocławia

Klient: Damian J.
,
Trasa: Łódź - Wrocław

bardzo sprawnie

Silnik na palecie z niemiec

Klient: Andrzej J.
,
Trasa: Haren (Ems) - Płońsk

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno też przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające można używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno też przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające można używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Haarlemmermeer już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt