Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt, szybki transport wszystko idealnie. Polecam Pana Przemysława.

Amercian Bully

,
Trasa: Kasterlee - München

Transport przebiegł tak, jak był zaplanowany. Świetny kontakt ze spedytorem, jak i kierowcą. Niska cena, terminowość. Bardzo polecam, zwłaszcza do transportu zwierząt.

Kot w transporterze + wyprawka

,
Trasa: Wrocław - Gdańsk

Bardzo mily pan pozdrawiam serdecznie I polecam

1 kot

Klient: Ryszard S.
,
Trasa: Ballymena - Jelenia Góra

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można też koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia a także przewidywany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można też koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia a także przewidywany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Hawana już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt