Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dziękujemy za udaną transakcję i zapraszamy ponownie :) Pozdrawiam - transport zwierząt psów i kotów - transport of dogs and cats

Pomeranian

Klient: Andrzej Z.
,
Trasa: Warszawa - Dublin

Bardzo polecam wszystkim tego pana jest bardzo miły i przyjemny super

kudel

Klient: Damian A.
,
Trasa: Ruda Śląska - Bad Langensalza

Jak najbardziej polecam przewoźnika.

Jaszczurka

Klient: Daria S.
,
Trasa: Gliwice - Poznań

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest też podanie wagi oraz szczegółowe opisanie pupila. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest też podanie wagi oraz szczegółowe opisanie pupila. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Hereford już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt