Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kontakt. Wszystko o czasie i fachowo. Polecam!

1 paleta z pralka i suszarka

,
Trasa: Brechin - Łebień

Wszystko szybko i sprawnie. Polecam.

1 paleta do Wrocławia

Klient: Damian J.
,
Trasa: Łódź - Wrocław

Bardzo sprawnie. Dobry kontakt z kierowca. Odbior i dostarczenie przesylki na czas.

Urządzenie do obsługi klimatyzacji w samochodach STACJA KLIMATYZACJI

Klient: Adam B.
,
Trasa: Maidenhead - Zasłońce

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość pupili, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość pupili, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Houston już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt