Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kocurek przyjechał do naszego domu szczęśliwy i od razu się zaaklimatyzował. Dziękuję Panu Marcinowi i Jego Córce za przywiezienie naszego nowego Członka Rodziny.

kot - samiec

Klient: Marcin C.
,
Trasa: Świdnica - Łódź

W stałym kontakcie z kierowca, cały czas informacje dotyczące sprawowania psiaków. Psiaki dojechały w bardzo dobrych rękach ! Jestem wdzięczna ! Polecam ! Pozdrawiam

Lablador i rottwailer

Klient: Łukasz U.
,
Trasa: Bruksela - Bydgoszcz

Bardzo dobra i mila wspolpraca. Profesjonalny czlowiek, ktory wie co robi. Bardzo dobre wrazenie i goraco polecam!

1 szpic Pomeranian

,
Trasa: Suchań - Maidstone

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz także koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i szacowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz także koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i szacowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Jena już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt