Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko Perfekcyjnie Polecam 100%

Wózek widłowy

Klient: Marek D.
,
Trasa: Koziegłowy - Pszczyna

Dzięki za pozytyw, wzajemnie:)

Witryny 3 sztuki

,
Trasa: Warszawa - Bolesławiec

Szybko i bez problemów, polecam.

Skoda Octavia

Klient: Damian Ł.
,
Trasa: Krze Duże - Długołęka

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest także podanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne papiery. Musi również przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające można używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest także podanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne papiery. Musi również przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające można używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Kadyks już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt