Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

100% Polecam uczciwy,konkretny . Bardzo miły jak naj bardziej na TAK !

kot

Klient: Piotr R.
,
Trasa: Łódź - Namur

Pan Marcin bardzo profesjonalnie zajal sie transportem psiakow. Caly czas byl ze mna w kontakcie informujac o przebiegu trasy i samopoczuciu pieskow. Dziekuje :) i bardzo go polecam :)

1-chihuahua ii 1 -jack russel ,dwa male pieski

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Birmingham - Starogard Gdański

Polecam Pana Przemka zdecydowanie - skorzystam ponownie przy najbliższej okazji. Wszystko odbyło się profesjonalnie i sprawnie.

kundel

,
Trasa: Warszawa - Belfast

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też podanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz także koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające można stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie detale odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też podanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz także koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające można stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Karlsruhe już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt