Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam jak najbardziej kotki dotarly Z Polski do Anglii w bardzo szybkim tempie. BARDZO MILY KONTAKT. POZDRAWIAM

1 kot

Klient: Mateusz S.
,
Trasa: Jaworzyna Śląska - Boston

Polecam

2 labladory

Klient: Marek M.
,
Trasa: Boston - Edynburg

W porządku

1 kundel

Klient: Mateusz S.
,
Trasa: Świdnik - Warrington

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz także koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale odnośnie transportu. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz także koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Kartuzy już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt