Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam szybko i bezpiecznie

1 szczeniak

,
Trasa: Kostrzyn nad Odrą - Łódź

Wszystko OK, polecam

pies, szczeniak

,
Trasa: Wilkowisko - Limerick

Wszystko ok, polecam przewoźnika.

Doberman plus właściciel

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Tomaszów Mazowiecki - Almere

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość pupili, które mają zostać przewiezione. Ważne jest również podanie ciężaru oraz dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość pupili, które mają zostać przewiezione. Ważne jest również podanie ciężaru oraz dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Kluczbork już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt