Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam przewoźnika za stały kontakt i dziękuję za dostarczenie pieseczka

Piesek york

Super kontakt, szczeniak jechał w komfortowych warunkach... Polecam

Pies, szczeniak presa canario

Kot przewieziony w tempie blyskawicznym. Polecam!

Kot

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi także przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz także pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia a także szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie detale dotyczące przewozu. 


Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi także przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz także pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia a także szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Korfu już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt