Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jak najbardziej polecam przewoźnika.

Jaszczurka

Klient: Daria S.
,
Trasa: Gliwice - Poznań

Transakcja przebiegła pomyślnie. Kontakt telefoniczny z przewoźnikiem był bezproblemowy. Szczenię szczęśliwie do nas dotarło.

1 szczenię berneński pies pasterski

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budaörs - Zwardoń

Super kontakt ..piesek dotarł szczęśliwy ...pozdrawiam serdecznie

Szczeniak Akita

,
Trasa: Suwałki - Łódź

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie wagi a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można też pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację i estymowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie wagi a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można też pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację i estymowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Krasnodar już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt