Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 83 806 000 zł 83 806 000 zł zaoszczędziliście z nami
836 000 wystawionych przesyłek 836 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
44 000 przewoźników 44 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wspaniały przewoźnik prawdziwy profesjonalizm szybko i na czas brak słów oby takich ludzi było więcej polecam 1000%

Suwnica

Klient: Dawid R.
,
Trasa: Jelenia Góra - Miastkowo

Szybka dostawa , wszystko odbyło się pomyślnie ! Nie było problemu z przedłożeniem sporej kwoty ! Polecam przewoźnika w 100%

Kola aluminowe z Hartlepool, UK do PL

Klient: Mariusz .
,
Trasa: Hartlepool - Gorzkowice

Punktualnie i bardzo sprawnie. Bardzo pomocna i uprzejma obsługa. Gorąco polecam.

Biuro 3-pokojowe, przeprowadzka na terenie Warszawy

,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację i estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację i estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Łask już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt