Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam. Bardzo miła obsługa , piesek dojechał szczęśliwie.

1 buldog francuski

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Kamieniec Ząbkowicki - Kamnica

Super polecam pasazer zdrowy i zadowolony.Dziekujemy serdecznie I bedziemy w kontakcie

Szczeniak jack rusell

,
Trasa: Drohobyczka - Bukowina Tatrzańska

Wszystko w porządku. Piesek dotarł bezpiecznie. Dziękuję :)

pies 35 kg

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Sochaczew - Maassluis

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz też koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie detale odnośnie transportu. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz też koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Leicester już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt