Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo Polecam, Przemili ludzie, szybki i tani transport :D

2 szczurki

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Ciechanów - Radzionków

Transport pieska został zrealizowany zgodnie z ustaleniami, w wyznaczonym terminie. Świetna komunikacja i miła obsługa. Szczerze polecam!

1 Golden retriever

Klient: Andrzej D.
,
Trasa: Lubawa - Slöinge

Mimo wielu obaw o kondycję pupila, kot jechał w komfortowych warunkach. Miałem stały kontakt z kierowcą, Pani była bardzo uprzejma. Polecam wszystkim, jestem bardzo zadowolony z usługi.

1 kot

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Czosnów - Dzierżoniów

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać konkretne papiery. Musi również przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można też zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i szacowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać konkretne papiery. Musi również przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można też zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i szacowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Lincoln już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt