Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem bardzo zadowolona. Kurier spełnił moje oczekiwania. Polecam

Szczeniak Shih tzu

Klient: Rafal I.
,
Trasa: Rędziny - Starogard Gdański

Świetny kontakt, sprawnie szybko i miło :) polecam serdecznie

Królik baranek w boxie transportowym

Klient: Dariusz W.
,
Trasa: Dobra - Kraków

Transakcja przebiegła pomyślnie. Kontakt telefoniczny z przewoźnikiem był bezproblemowy. Szczenię szczęśliwie do nas dotarło.

1 szczenię berneński pies pasterski

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budaörs - Zwardoń

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Powinno również przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Powinno również przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Lizbona już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt