Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

sprawnie bez problemu

gleboryzarka

,
Trasa: Vordorf - Przemęt

Szybka i terminowa realizacja, bez problemowa, dobry kontakt telefoniczny ze spedytorem, informacje na każdym etapie odbioru i dostawy. Towar bardzo delikatny ale dojechał bez uszczerbku. Polecam tego przewoźnika na 100% i dziękuję.

Listwa lustrzana 120 cm x 10 cm x 10 cm zapakowana w karton folię i stropian

Klient: Łukasz R.
,
Trasa: Tychy - Hagen

Wszystko ok. Polecam

trzy samochody osobowe

Klient: Jacek O.
,
Trasa: Łódź - Bruksela

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz także zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację a także przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie detale dotyczące zlecenia. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz także zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację a także przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie detale dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Łobez już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt