Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko, sprawnie, bardzo miły kierowca, polecam z całego serca

Królik w transporterze

Klient: Daniel H.
,
Trasa: Kraków - Tychy

Bardzo fachowa i rzetelna obsługa. Komunikacja z Panem Przemysławem na wysokim poziomie. Mój piesek dotarł szczęśliwie do celu. Polecam tego przewoźnika na 100%

Owczarek niemiecki

,
Trasa: Carnew - Szymbark

Wzorowa współpraca,Pooleecaam !

Szczeniak 5,5m-ca

,
Trasa: Nowy Sącz - Groningen

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można również koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację i estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można również koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację i estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Londres już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt