Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 83 806 000 zł 83 806 000 zł zaoszczędziliście z nami
836 000 wystawionych przesyłek 836 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
44 000 przewoźników 44 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalne wykonanie zlecenia , swietny kontakt. Polecam

materac 160/200

Klient: Fedko K.
,
Trasa: Trębaczów - Clamart

Wszystko w jak najlepszym porządku. Szczegóły omówione wcześniej. Załadunek i rozładunek na czas, zgodnie z ustaleniami. Przewoźnik godny polecenia. POLECAM

Okolice Katowic - transport Chryslera do Zamościa

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Chrzanów - Zamość

Wzorowy kontakt , bardzo polecam .

Citroen C5

Klient: Michał K.
,
Trasa: Stolwijk - Częstochowa

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest też podanie ciężaru a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i estymowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest też podanie ciężaru a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i estymowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Łopienno już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt