Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kocurek przyjechał do naszego domu szczęśliwy i od razu się zaaklimatyzował. Dziękuję Panu Marcinowi i Jego Córce za przywiezienie naszego nowego Członka Rodziny.

kot - samiec

Klient: Marcin C.
,
Trasa: Świdnica - Łódź

Pan Marcin bardzo profesjonalnie zajal sie transportem psiakow. Caly czas byl ze mna w kontakcie informujac o przebiegu trasy i samopoczuciu pieskow. Dziekuje :) i bardzo go polecam :)

1-chihuahua ii 1 -jack russel ,dwa male pieski

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Birmingham - Starogard Gdański

W stałym kontakcie z kierowca, cały czas informacje dotyczące sprawowania psiaków. Psiaki dojechały w bardzo dobrych rękach ! Jestem wdzięczna ! Polecam ! Pozdrawiam

Lablador i rottwailer

Klient: Łukasz U.
,
Trasa: Bruksela - Bydgoszcz

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można także koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszelkie detale dotyczące transportu. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można także koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszelkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Lubin już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt