Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z planem, bardzo dobry kontakt z kierowcą, polecam!

paleta do UK

,
Trasa: Nowy Sącz - Ryton

Wszystko Perfekcyjnie Polecam 100%

Wózek widłowy

Klient: Marek D.
,
Trasa: Koziegłowy - Pszczyna

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Polecam wszystkim

2 palety po 150-200kg kazda

Klient: Tomasz S.
,
Trasa: Nowy Dwór Gdański - Rybnik

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Ważne jest także podanie ciężaru i dokładne opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz także określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszelkie detale dotyczące transportu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Ważne jest także podanie ciężaru i dokładne opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz także określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszelkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Madrid już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt