Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło szybko i wzorowo. Polecam

1 pies rasa Tosa inu

,
Trasa: Jiczyn - Radomsko

Bardzo polecam uslugi Pana Tomka. Pełna profeska, zero problemów, wszystko dopięte na ostatni guzik. Kontakt bez zarzutów, przewóz na medal.

Mały kundelek

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Warszawa - Barcelona

Bardzo dobry kontakt z kierowcą, dojazd na czas. Zleciłam transport pieska i psiak dotarł bezpiecznie. W trakcie transportu kierowca informował mnie o tym czy z pieskiem wszystko ok. Bardzo polecam!

Mały piesek rasy Shih Tzu (5 miesięczny)

,
Trasa: Poznań - Paris

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Malaga już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt