Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dobry kontakt z przewoźnikiem, pies dojechał bezpiecznie i bez stresu. Polecam

Owczarek niemiecki

Klient: Janusz B.
,
Trasa: Poznań - Manchester

Bardzo mily pan pozdrawiam serdecznie I polecam

1 kot

Klient: Ryszard S.
,
Trasa: Ballymena - Jelenia Góra

Bardzo dobry kontakt z kierowcą, dojazd na czas. Zleciłam transport pieska i psiak dotarł bezpiecznie. W trakcie transportu kierowca informował mnie o tym czy z pieskiem wszystko ok. Bardzo polecam!

Mały piesek rasy Shih Tzu (5 miesięczny)

,
Trasa: Poznań - Paris

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie detale dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Manchester już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt