Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Serdecznie polecam! Wszystko w jak najlepszym porządku. Bardzo dobry kontakt i pełen profesjonalizm!

malutka jaszczurka

Szynszylek dojechał cały i zdrowy. Kontakt bezproblemowy z kierowcą, wszystko poszło dobrze i sprawnie.

Szynszyl

Bardzo szybki transport, wszystko przebiegło pomyślnie. Dziekuje bardzo. Polecam!

Pies suczka Berneńska

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację oraz przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie detale dotyczące przewozu. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację oraz przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Medellín już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt