Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam Pana Daniela. Transport przebiegł według ustaleń. Niestety nie udało się nawiązać kontaktu telefonicznego ale wszystko poszło sprawnie.

Pyton

Klient: Daniel H.
,
Trasa: Uście nad Łabą - Zabrze

Fachowa obsługa.Bardzo dobry kontakt z Panem Ryszardem. Monitorowanie przejazdu pieska.Dotarl cały i zdrowy.Dziekuje. Polecam na 100%

1 Pug

Klient: Ryszard S.
,
Trasa: Carnew - Szymbark

Bardzo przyjemny i pomocny człowiek. Przede wszystkim rzetelny. Polecam wszystkim usługi Pana Darka.

1 chow chow

Klient: Dariusz K.
,
Trasa: Olsztyn - Sztokholm

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Менск już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt